Mocny film Sicaro

Jedną z głównych bohaterów filmu jest młoda, nie do końca doświadczona agentka FBI Kate Macer, która bierze udział w supertajnej akcji CIA koordynowanej przez agenta Gravera. Głównym celem operacji jest zatrzymanie wpływowego szefa potężnego, groźnego, meksykańskiego gangu narkotykowego.

Grupa agentów szturmuję siedzibę kartelu ukrytą w głębokiej Arizonie. Podczas intensywnej, długotrwałej wymiany ognia ginie mnóstwo osób, łącznie z kilkoma członkami brygady Gravera. Dodatkowo Macer stopniowo poznając prawdziwe szczegóły prowadzonej tajnej operacji odkrywa, że ociera się ona o granicę prawa, moralności i uczciwości. Bohaterka nie do końca jest świadoma czemu musi się przeciwstawić, jest jedynie pionkiem w mrocznej, tajemniczej, trudnej do zrozumienia grze.

Zmuszona jest podjąć niezwykle ciężką, wewnętrzną walkę z własnym sumieniem i zasadami moralnymi, którymi kieruje się w swoim życiu. Nie dość tego pozostali członkowie ekipy, którzy nie wierzą w teorię przewagi zwalczania zła dobrem, traktują uczciwą Kate w sposób szowinistyczny, nie do końca licząc się z jej zdaniem. Dodatkowo tajemniczy, mroczny współpracownik młodej agentki Macer, o imieniu Alejandro, który jest meksykańskiego pochodzenia ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Prawdziwa tożsamość współpracownika zaskakuje i niezwykle szokuje Kate Macer. Obecność Alejandro w grupie przytłacza agentkę i doprowadza ją do granic wytrzymałości.

Znakomita gra aktorska obsady sensacyjnego filmu Sicario sprawia, że trzyma on widza w ogromnym napięciu i niepewności. Sceny są dla oglądającego dość drastyczne, ukazują obraz istnego piekła na ziemi.

Niezwykłe efekty specjalne, dantejskie, krwawe, przerażające sceny, oraz fantastyczne, oryginalne, niebanalne ujęcia z lotu ptaka z pewnością pozostaną w pamięci widza przez bardzo długi czas.

Również wspaniale dopasowany podkład muzyczny pomaga wywrzeć na widzu ogromne wrażenie, pobudzić jeszcze większe i głębsze emocje, oraz podkręcić atmosferę napięcia, przerażenia i strachu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *